Mikropigmentacja skóry głowy pozwala w ciągu kilku godzin poprawić swój wygląd, eliminując w ten sposób złe samopoczucie psychiczne wynikające z problemu postępującego łysienia. Poznaj największe zalety mikropigmentacji.
Mikropigmentacja – czy warto?
Więcej o tym, czym jest mikropigmentacja skóry głowy, pisaliśmy w artykule “Co to jest mikropigmentacja skóry głowy?”. Szczegółową wiedzę znajdziesz też w innych artykułach, które publikujemy na naszym blogu. W tym tekście skupimy się na największych zaletach zabiegu mikropigmentacji.
1. Natychmiastowa poprawa wyglądu
Mikropigmentacja skóry głowy nie wymaga specjalnego przygotowania ani późniejszej rekonwalescencji. Na zabieg można się wybrać w taki sam sposób, w jaki idzie się do fryzjera. Zabieg trwa około 2,5-3 godziny i często wymaga dwóch kolejnych powtórzeń, aby poprawić efekt wizualny. Skóra po zabiegu może być bardziej wrażliwa i wymaga specjalnej pielęgnacji, ale nie ma tu mowy o zjawisku znanym z przeszczepu włosów – nie wymaga opatrunku, nie zwraca na siebie uwagi ludzi.
Specjalny pigment wstrzyknięty pod skórę (w sposób podobny jak podczas wykonywania tatuażu) tworzy wizualny efekt zagęszczenia krótkich mieszków włosowych. Dzięki temu włosy wyglądają znacznie lepiej, ale nie jest to zmiana na tyle duża, aby budziła zainteresowanie ludzi. Nie ma więc obaw przed pójściem do pracy w kolejnych dniach po zabiegu i odpowiadaniu na stresujące pytania zainteresowanych współpracowników.
2. Gwarancja efektu
Podczas konsultacji ze specjalistą bierzesz udział w procesie dobierania odpowiedniego rozwiązania – decydujesz o kolorze pigmentu, kształcie i grubości imitacji mieszków włosowych. Zyskujesz całkowitą pewność, że uzyskany efekt będzie taki, jakiego oczekujesz.
Mikropigmentacja jest bardzo podobna do tatuażu. W przeciwieństwie do przeszczepu włosów nie ma tu ryzyka odrzucenia przez organizm przeszczepionych włosów lub innych komplikacji psujących efekt końcowy i zagrażających zdrowiu.
Mikropigmentacja jest zabiegiem odwracalnym. Istnieją zabiegi naprawcze mikropigmentacji skóry głowy, które mają na celu poprawę efektów źle wykonanej mikropigmentacji. Istnieją też metody całkowitego usuwania mikropigmentacji.
3. Wygoda
Ponieważ jest to specyficzna forma tatuażu, z mikropigmentacją żyje się tak samo wygodnie jak z tatuażem. Nie odczuwa się jej, nie występują ograniczenia, nie trzeba stosować specjalnej pielęgnacji skóry głowy poza tą podstawową, która zalecana jest każdemu. Niewielkie ograniczenia występują jedynie bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. Przeczytasz o nich w naszym artykule “Mikropigmentacja a słońce i opalanie – czy istnieją przeciwwskazania?”.
4. Niewiele przeciwwskazań
Istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań, które uniemożliwiałyby wykonanie mikropigmentacji skóry głowy. Piszemy o nich w artykule “Mikropigmentacja. Czy istnieją przeciwskazania?”. Wiele z nich ma charakter przejściowy i po pozbyciu się problemu można przystąpić do zabiegu. Większość osób może skorzystać z mikropigmentacji bezpośrednio po podjęciu decyzji o jej wykonaniu.
5. Bezpieczeństwo
Mikropigmentacja skóry głowy wykonywana w sprawdzonym, certyfikowanym gabinecie jest bezpieczna i nieinwazyjna. Wszystkie narzędzia i barwniki są sterylizowane i używane tylko raz, a specjalista wykonujący zabieg jest odpowiednio przeszkolony i posiada niezbędne certyfikaty. Bez bólu, ryzyka, komplikacji i rekonwalescencji – mikropigmentacja to jeden z najłatwiejszych sposobów na poprawienie wyglądu fryzury dotkniętej łysieniem.
6. Oszczędność pieniędzy
Mikropigmentacja to jednorazowo tańsze rozwiązanie niż przeszczep włosów, którego ceny mogą wahać się w granicach 15 000 – 40 000 zł. Co istotne – to też rozwiązanie dające gwarancję efektu, czego nie można powiedzieć o przeszczepie.
Mikropigmentacja jest zabiegiem, który wymaga powtarzania. Po około 3-6 latach pigment traci swój kolor, blaknie i konieczne jest odnowienie efektu. Mimo to, jednorazowy koszt w zabiegu krótkim okresie czasu jest znacznie niższy.
Więcej informacji o trwałości efektu znajdziesz w naszym artykule “Mikropigmentacja skóry głowy – na ile czasu wystarcza?”.