Mikropigmentacja skóry głowy – na ile czasu wystarcza?

Każdy, kto zastanawia się nad wykonaniem mikropigmentacji skóry, zadaje sobie pewnie pytanie, na jak długo wystarczy taki zabieg i czy trzeba go odnawiać? Sprawdź jak długo można się cieszyć efektami mikropigmentacji.

Czy zabieg mikropigmentacji trzeba powtarzać?

Kiedy żadne metody maskowania przerzedzeń czy ubytków na owłosionej skórze nie dają pożądanego efektu, pozostaje mikropigmentacja skóry głowy. Na ile wystarcza taki zabieg i czy trzeba go powtarzać? Tak jak z większością mało inwazyjnych zabiegów, tak w przypadku mikropigmentacji efekty nie są na stałe. Z czasem skóra się regeneruje, a pigment wyłuszcza, efekt blaknie i pigmentację trzeba powtórzyć.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy polega na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu pod nią specjalnego pigmentu dobranego kolorystycznie do koloru naturalnych włosów, ale pigment ten jest wprowadzany płytko, a nie tak, jak ma to miejsce w przypadku tatuażu. Ta subtelna różnica powoduje, że w miarę naturalnego procesu odnowy skóry i wymiany jej komórek, pigment będzie zanikał. Nie dzieje się tak w przypadku tatuażu, bo jest on wykonywany głęboko w skórze, w warstwie, z której pigment nie ma możliwości zniknąć.

Mikropigmentacja – czas utrzymywania się efektu

Nie ma drugiego tak uniwersalnego i skutecznego zabiegu maskującego łysienie, jak mikropigmentacja. Na jak długo wystarczy ten zabieg? Czas utrzymywania się efektu mikropigmentacji wynosi zwykle 3 do 6 lat, ale jest to wartość uśredniona. Trzeba też zauważyć, że po ok. dwóch latach zaleca się korekcyjne dopigmentowanie skóry, które odświeży efekt i sprawi, że będzie się można nim cieszyć znacznie dłużej.

Powtarzanie zabiegu wiąże się każdorazowo z wydatkami i koniecznością poświęcenia czasu, więc warto wiedzieć, jak dbać o skórę, żeby wydłużyć trwałość mikropigmentacji. Na efekty zabiegu wpływa wiele czynników, m.in. wiek, czas regeneracji naskórka, sposób pielęgnacji skóry, zażywane leki, stosowane kosmetyki i maści, rodzaj skóry, a także częstotliwość i nasilenie ekspozycji na światło słoneczne lub ewentualne opalanie na solarium. Im więcej promieni słonecznych dociera do skóry oraz im bardziej agresywne kosmetyki i leki stosujesz, tym szybciej dochodzi do usuwania pigmentu.

Mikropigmentacja – kiedy warto powtórzyć zabieg?

Wraz z procesem naturalnej regeneracji naskórka pigment zacznie blaknąć. Kiedy w niektórych miejscach imitacja włosków jest słabiej widoczna lub wręcz widzisz skórę bez kropek pigmentu, czas najwyższy, by udać się na korektę. Pigment jaśnieje i wyłuszcza się zawsze w indywidualnym tempie, więc trudno określić konkretny termin wykonania poprawki. W niektórych przypadkach już po dwóch latach będzie konieczna kolejna mikropigmentacja, trwałość w innych może być satysfakcjonująca nawet przez 4 lata.

Mikropigmentacja nie jest na całe życie, ale z drugiej strony daje trwalszy efekt niż większość doraźnych sposobów maskowania łysienia i nie wymaga na co dzień żadnej pracy. Zabieg trzeba powtarzać co kilka lat, ale przez okres 2-3 można się cieszyć doskonałym efektem.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry