Strona główna » Zabieg naprawczy

Zabieg naprawczy
mikropigmentacji

Nieudana mikropigmentacja może być prawdziwym problemem, dlatego że taki zabieg przynosi efekt odwrotny do zamierzonego – zamiast poprawiać estetykę, jeszcze bardziej ją pogarsza. W takim przypadku warto wykonać zabieg naprawczy mikropigmentacji polegający na skorygowaniu efektów pierwotnego zabiegu.

Dla kogo polecany jest zabieg naprawczy?

Poprawka nieudanego zabiegu mikropigmentacji wcale nie musi być trudna. Właściwa ocena stanu skóry i włosów, dobór odpowiedniego koloru barwnika i opracowanie odpowiedniej metody aplikacji pigmentu, pozwala uzyskać naturalny i estetyczny efekt.

Zabieg naprawczy warto wykonać w przypadku:

zabieg naprawczy po nieudanej mikropigmentacjimikropigmentacja skóry głowy po nieudanym zabiegu

Niesatysfakcjonujące rezultaty mikropigmentacji mogą być wynikiem pośpiechu, braku właściwych kompetencji lub braku doświadczenia. Największym problemem w takim przypadku jest widoczność ingerencji. Poprawnie wykonana mikropigmentacja jest niezauważalna dla otoczenia, natomiast nieprofesjonalny efekt od razu rzuca się w oczy, zwraca uwagę i pogarsza pewność siebie. Korekta nieudanego zabiegu pozwoli Ci zapomnieć o problemie od razu po wyjściu z gabinetu.

Zabieg naprawczy mikropigmentacji - efekty

Zabieg naprawczy mikropigmentacji jest wykonywany taką samą metodą, jak mikropigmentacja głowy czy ubytków na brodzie – linergista odtwarza efekt krótkich włosków wyrastających ze skóry. Jedyna różnica polega na tym, że wcześniej należy skorygować niesatysfakcjonujące rezultaty wcześniejszej mikropigmentacji. Taka poprawka pozwala uniknąć kosztownego i bolesnego usuwania barwnika metodą laserową. Korekta może być wykonana tylko w przypadkach, kiedy nie ma konieczności laserowego rozjaśniania zaaplikowanego wcześniej pigmentu. W przypadku bardzo głęboko zaaplikowanego barwnika wcześniejsze użycie lasera może być nieodzowne.

Efekty zabiegu są zależne od wyjściowego stanu skóry. Zabieg naprawczy mikropigmentacji może:

  • skorygować linię włosów i sprawić, że zyska ona naturalniejszy wygląd,
  • zmienić kolor imitowanych włosków i dopasować go do wyjściowego koloru włosów,
  • zagęścić rozmieszczenie barwnika.

Czas trwania zabiegu wynosi od 1 godziny do kilku godzin. Liczba zabiegów jest zależna od powierzchni skóry wymagającej korekty oraz problemu, z jakim zgłasza się Klient. W zależności od sytuacji, konieczne może być wykonanie 1-3 zabiegów.

Jak wygląda zabieg naprawczy mikropigmentacji?

Na pierwszym spotkaniu specjalista pigmentacji omawia problem z pacjentem oraz proponuje odpowiednie rozwiązania. Czas spotkania do 1 godz.

Przeprowadzamy pierwszy zabieg mikropigmentacji tzw. pierwszą warstwę pigmentu. Czas spotkanie to ok. 2,5 godz.

 

Drugi zabieg przeprowadzamy po analizie dotychczasowych efektów pierwszego zabiegu. Czas trwania to ok. 2 godzin

Ostatni zabieg przeprowadzony jest po dłuższej przerwie. Po dokładnej analizie dotychczasowych zabiegów przeprowadzamy trzeci i ostatni zabieg mikropigmentacji. Czas trwania ok. 3 godzin.

Umów się na spotkanie w jednej z lokalizacji

Mikropigmentacja skóry głowy Kraków

Mikropigmentacja skóry głowy Warszawa

Mikropigmentacja skóry głowy Wrocław