Strona główna » Mikropigmentacja blizn

Mikropigmentacja blizn

Blizny na skórze pozbawione włosków mocno rzucają się w oczy i zwracają uwagę. Dzięki zabiegowi mikropigmentacji można zamaskować każdą bliznę na skórze głowy czy brody. Mikropigmentacja medyczna blizn polega na punktowym wprowadzaniu w skórę barwnika imitującego krótkie włoski. W efekcie kontrast między blizną a zdrową skórą zostaje prawie całkowicie zredukowany.

Poprawa wyglądu skóry z bliznami

Mikropigmentacja blizn może być wykonana zarówno w obrębie skóry z krótkimi, jak i długimi włosami. Ta metoda pozwala skutecznie i trwale zamaskować blizny na głowie. Zastosowanie idealnie dobranego barwnika umożliwia odtworzenie estetyki owłosienia bez konieczności wykonywania skomplikowanego i drogiego zabiegu przeszczepu włosów. Mikropigmentacja jest bezpiecznym zabiegiem i nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji czy specjalnej dbałości o skórę po zabiegu.

Mikropigmentacja blizn przynosi natychmiastowe efekty – już po wyjściu z gabinetu blizna jest mniej widoczna, a efekt tak dyskretny, że otoczenie nie jest w stanie rozpoznać ingerencji w skórę.

Tatuaż medyczny jest polecany osobom, które chcą ukryć blizny:

mikropigmentacja blizn skóry głowyprzed zabiegiemmikropigmentacja blizn skóry głowy po zabiegu

Ten rodzaj zabiegu może być wykonany na całkowicie wygojonej bliźnie. W większości przypadków do uzyskania odpowiedniego rezultatu wystarczy jeden zabieg, ale w trudniejszych przypadkach blizna może być tuszowana w trakcie 2-3 zabiegów. Mikropigmentacja blizn sprawdzi się w przypadku „łatek” na brodzie, punktowego braku owłosienia na skórze głowy czy w przypadku ubytków brwi spowodowanych urazami takimi jak rozcięcie łuku brwiowego.

Mikropigmentacji blizn
- efekty

Mikropigmentacja blizn polega na punktowej aplikacji barwnika w powierzchnię blizny. Uzyskany efekt jest zależny od kształtu blizny, jej koloru, rozmiaru oraz rodzaju. Barwnik jest podawany do górnych warstw skóry właściwej przy pomocy cienkich igieł. Czas trwania zabiegu zależy od wielkości blizny i stopnia skomplikowania, ale zwykle jest to 1-5 godzin.

Profesjonalnie wykonany zabieg mikropigmentacji blizn przynosi bardzo dobre efekty estetyczne – nie odtwarza włosków, ale pozwala na maskowanie blizny na głowie na tyle, że przestaje się ona rzucać w oczy. Linergista dobiera kolor barwnika do naturalnego koloru włosów, co pozwala perfekcyjnie „wtopić” medyczny tatuaż w wybrany obszar ciała. Efekt utrzymuje się na skórze przez kilka lat, a dzięki odświeżeniu po 2-3 latach można znacznie przedłużyć trwałość zabiegu. Korekcyjne dopigmentowanie niweluje blaknięcie barwnika i wzmacnia efekt.

Jak wygląda zabieg mikropigmentacji blizn?

Na pierwszym spotkaniu specjalista pigmentacji omawia problem z pacjentem oraz proponuje odpowiednie rozwiązania. Czas spotkania do 1 godz.

Przeprowadzamy pierwszy zabieg mikropigmentacji tzw. pierwszą warstwę pigmentu. Czas spotkanie to ok. 2,5 godz.

 

Drugi zabieg przeprowadzamy po analizie dotychczasowych efektów pierwszego zabiegu. Czas trwania to ok. 2 godzin

Ostatni zabieg przeprowadzony jest po dłuższej przerwie. Po dokładnej analizie dotychczasowych zabiegów przeprowadzamy trzeci i ostatni zabieg mikropigmentacji. Czas trwania ok. 3 godzin.

Umów się na spotkanie w jednej z lokalizacji

Mikropigmentacja skóry głowy Kraków

Mikropigmentacja skóry głowy Warszawa

Mikropigmentacja skóry głowy Wrocław