Strona główna » Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy jest polecana dla osób zmagających się z różnego rodzaju ubytkami włosów. Mikropigmentacja polega na umieszczeniu pod skórą pigmentu tak, by ten przypominał nowo wyrastającego włosa. Metoda ta co prawda nie odtwarza samych włosów, ale pozwala uzyskać wrażenie zagęszczonej fryzury i braku ubytków włosów.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy - dlaczego warto?

Mikropigmentacja skóry głowy polega na wprowadzaniu w warstwę podskórną specjalnego pigmentu, którego zadaniem jest imitowanie mieszków włosowych i włosów o długości kilku milimetrów. Skóra podczas zabiegu jest nakłuwana miejsce przy miejscu, a kolor pigmentu oraz wielkość nakłuć dobiera się do indywidualnych potrzeb klienta. W MicroClinic wykorzystujemy podczas zabiegów pigmenty oraz sprzęt renomowanej marki Ecuri Cosmetics. Pigmenty tej holenderskiej firmy są naturalne i nie wywołują reakcji alergicznych, a dzięki temu zabieg jest wyjątkowo bezpieczny. Dodatkowo, mikropigmentacja medyczna skóry głowy zazwyczaj nie jest bolesna i nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji. Zabiegi przeprowadza się u klientów w każdym wieku.

Mikropigmentacja medyczna może być rozwiązaniem następujących problemów:

mikropigmentacja skóry głowy przed zabiegiemmikropigmentacja skóry głowy po zabiegu

Przed wykonaniem każdego zabiegu mikropigmentacji konieczne jest przeprowadzenie konsultacji, która pozwoli ocenić stan włosów i skóry oraz dobrać najlepszą optymalną metodę. Konsultacja jest darmowa, a niekiedy zabieg można wykonać bezpośrednio po niej – bez konieczności umawiania się na kolejny termin. Podczas konsultacji omawiany jak wygląda zabieg i  jaki rezultat przyniesie mikropigmentacja.

Mikropigmentacja skóry głowy – efekty

Efektem mikropigmentacji głowy jest optyczne zagęszczenie włosów i przywrócenie lub wyrównanie ich linii. To tańsza, szybsza i bezpieczniejsza alternatywa dla przeszczepu włosów. W sytuacji, gdy przeszczep włosów nie jest wskazany lub byłby dla klienta zbyt problematyczny, polecana jest właśnie mikropigmentacja skóry głowy – efekty tego zabiegu pojawiają się właściwie od razu. Rezultat mikropigmentacji jest bardzo naturalny – tylko wprawne oko jest w stanie odróżnić tatuaż na głowie od prawdziwych włosów. Jasne miejsca z prześwitami znikają, zakola zostają zredukowane, włosy na czubku głowy są odtworzone, a ewentualne ubytki w zaroście zrekonstruowane. Specjalista wykonujący zabieg zawsze dopasowuje liczbę nakłuć oraz ich wielkość do naturalnej gęstości włosów i ich grubości, dzięki czemu nie widać przejścia między naturalnymi włosami i uzupełnionymi fragmentami.

Jak wygląda zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Na pierwszym spotkaniu specjalista pigmentacji omawia problem z pacjentem oraz proponuje odpowiednie rozwiązania. Czas spotkania do 1 godz.

Przeprowadzamy pierwszy zabieg mikropigmentacji tzw. pierwszą warstwę pigmentu. Czas spotkanie to ok. 2,5 godz.

 

Drugi zabieg przeprowadzamy po analizie dotychczasowych efektów pierwszego zabiegu. Czas trwania to ok. 2 godzin

Ostatni zabieg przeprowadzony jest po dłuższej przerwie. Po dokładnej analizie dotychczasowych zabiegów przeprowadzamy trzeci i ostatni zabieg mikropigmentacji. Czas trwania ok. 3 godzin.

Umów się na spotkanie w jednej z lokalizacji

Mikropigmentacja skóry głowy Kraków

Mikropigmentacja skóry głowy Warszawa

Mikropigmentacja skóry głowy Wrocław