Co to jest mikropigmentacja skóry głowy?

Popularność zabiegów mikropigmentacji stale rośnie, a efekty przerastają oczekiwania. Co to jest mikropigmentacja skóry głowy? Do kogo jest skierowana? Co można nią skorygować i ile kosztuje? Dowiedz się więcej o mikropigmentacji.

Mikropigmentacja – co to jest i czy warto ją wykonać?

Mikropigmentacja skóry to technika zbliżona do makijażu permanentnego lub tatuażu, która pozwala zamaskować braki włosów. Zabieg mikropigmentacji polega na wprowadzeniu płytko pod skórę specjalnego barwnika, którego drobne punkciki będą imitowały krótko ostrzyżone włosy. Małe punkty na skórze do złudzenia przypominają krótkie włosy i bez dokładnego przyjrzenia się, są dosłownie nie do odróżnienia od prawdziwych włosów.

Zabieg mikropigmentacji pozwala wizualnie zagęścić włosy, odtworzyć ubytki (np. w miejscu blizny) i zamaskować częściowe lub całkowite łysienie. Metodę mikropigmentacji stosuje się zarówno do odtwarzania włosów na głowie, jak i na zaroście, również u osób chorych na bielactwo. W czasie zabiegu specjalny pigment w kolorze dostosowanym do naturalnego koloru włosów Klientów jest wprowadzany przy użyciu cienkich igieł. Zwykle dla osiągnięcia właściwego efektu potrzeba trzech zabiegów, których łączny czas wynosi kilka godzin. Przed pierwszym zabiegiem ma też miejsce konsultacja pozwalająca ocenić stan skóry i znaleźć optymalne rozwiązanie dające satysfakcjonujący efekt.

Na pytanie, co to jest mikropigmentacja najłatwiej odpowiedzieć, że jest to bardzo delikatny tatuaż wykonywany tak, by dawał wrażenie naturalnie gęstych, ale krótko przystrzyżonych włosów. Dzięki mikropigmentacji Klient wygląda tak, jakby to on decydował o długości swoich włosów, a nie wymuszała to na nim ich kondycja. Krótko mówiąc – otoczenie myśli, że masz dużo wspaniałych włosów, ale dla wygody wolisz je mocno skracać.

Mikropigmentacja skóry głowy – na ile czasu wystarcza? 

Efekty mikropigmentacji skóry utrzymują się zwykle 3-6 lat – ostatecznie czas utrzymania efektu jest zależny od indywidualnych uwarunkowań i sposobu pielęgnacji skóry. Mikropigmentacja zagęszczająca lub odtwarzająca włosy może być po kilku latach ponawiana – nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać ją wielokrotnie, gdyż ta metoda jest całkowicie bezpieczna i nie wpływa na kondycję naturalnych włosów. 

Ile kosztuje mikropigmentacja skóry głowy?

Koszt mikropigmentacji jest zależny od zakresu zabiegu i liczby sesji pozwalających uzyskać satysfakcjonujący efekt. Im większe są braki włosów, które należy odtworzyć, tym koszt jest wyższy. W każdym przypadku cenę ustala się indywidualnie w zależności od stanu wyjściowego. Za mikropigmentację obejmującą całą głowę lub jej większą część naturalnie trzeba zapłacić więcej niż za odtworzenie niewielkiego ubytku na bliźnie, delikatne zagęszczenie włosów czy uzupełnienie zakoli. Ceny wahają się zwykle od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych.Zabieg mikropigmentacji zawsze jest metodą tańszą niż przeszczep włosów, którego koszt wynosi kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależności od liczby wszczepionych graftów (mieszków włosowych), a przy tym metodą skuteczną i bezpieczną.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry