Czy zabieg mikropigmentacji jest odwracalny?

Satysfakcja z efektów mikropigmentacji zależy od stopnia staranności wykonania zabiegu. Jeżeli trafisz na osobę nierzetelną, której praca nie spełni Twoich oczekiwań, w każdej chwili możesz skorygować efekty zabiegu. 

Nieudana mikropigmentacja skóry głowy wiąże się oczywiście ze stratą czasu i pieniędzy, ale na szczęście można się z nią rozprawić.

Nieudana mikropigmentacja skóry głowy – czy można odwrócić zabieg?

Zdarza się, że do gabinetu MicroClinic przychodzą Klienci, którzy przeszli już zabieg mikropigmentacji w innym miejscu, ale nie są zadowoleni z efektu. Z mikropigmentacją jest tak samo, jak z każdą inną usługą – może być wykonana dobrze lub źle. Kluczem do zadowolenia jest wybór specjalisty, który ma doświadczenie i umiejętności, a ponadto pracuje na wysokiej jakości materiałach i sprzęcie. Co jednak zrobić,  jeśli jest już za późno i nieudana mikropigmentacja skóry głowy szpeci Twoją skórę?

Na szczęście nie musisz się martwić, gdyż zabieg jest odwracalny – jeśli wykonano go źle, można skorygować błędy i doprowadzić do osiągnięcia satysfakcjonującego i bardzo naturalnego efektu. Wśród dostępnych rozwiązań jest korekta nieudanej mikropigmentacji lub usunięcie źle zaaplikowanego barwnika. 

Laserowe usuwanie mikropigmentacji i poprawa bez użycia lasera

Nieudana mikropigmentacja może spędzać sen z powiek – strata czasu i pieniędzy to jedno, ale trzeba się mierzyć jeszcze z efektami, którym daleko do ideału. W zależności od skali problemu dostępne są dwa rozwiązania – laserowe usuwanie barwnika lub korekta źle wykonanej mikropigmentacji.

Laserowe usuwanie mikropigmentacji ma zastosowanie w przypadku bardzo poważnych wad, najczęściej zbyt dużych punktów imitujących włosy, nienaturalnej linii włosów lub źle dobranego koloru barwnika. Jeśli osoba wykonująca mikropigmentację nie dołożyła właściwej staranności, aby uzyskać efekt zbliżony do krótko obciętych włosów, to barwnik trzeba będzie usunąć z zastosowaniem światła lasera. Laser będzie niezbędny np. w sytuacji, kiedy mikropigmentacja została wykonana nieprzystosowanym do tego sprzętem (igłą do tatuażu) i pigmentem stosowanym do tatuowania skóry.

Korekta mikropigmentacji jest wykonywana w przypadku niewielkich nieprawidłowości, np. źle poprowadzonej linii włosów, którą można poprawić lub zbyt małej liczby wykonanych punktów.

Nowoczesna mikropigmentacja daje duże pole manewru w zakresie korekty nieudanych zabiegów. Z uwagi na fakt, że barwnik wykorzystany podczas mikropigmentacji jest wprowadzany w skórę płycej, niż ma to miejsce w czasie wykonywania tatuażu, jego usunięcie jest prostsze, ale niestety kosztuje i wiąże się z pewnym dyskomfortem. Usuwanie mikropigmentacji należy zawsze powierzyć specjaliście, który dysponuje niezbędnymi certyfikatami, pewną ręką, właściwym sprzętem i przede wszystkim doświadczeniem. 

Nieudana mikropigmentacja skóry głowy może powodować ogromną frustrację, a wręcz strach przed publicznym pokazywaniem się i tym samym znacznie pogarszać jakość życia. Błędy najlepiej poprawić tak szybko, jak to tylko możliwe i przede wszystkim u sprawdzonego specjalisty.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry