Mikropigmentacja skóry głowy u kobiet – kiedy warto zdecydować się na ten zabieg?

Mikropigmentacja skóry głowy nie jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. W niektórych przypadkach również kobiety mogą skorzystać z tej metody i odnotować bardzo dobre efekty. Jak przebiega mikropigmentacja skóry głowy u kobiet i jakie są wskazania do zabiegu?

Mikropigmentacja włosów u kobiet – kiedy warto wykonać ten zabieg?

Mikropigmentację skóry głowy u kobiet wykonuje się w przypadku przerzedzenia włosów, które zwykle ma podobny charakter na całej powierzchni głowy. Włosy tracą objętość i zauważalne są między nimi coraz większe przerzedzenia. U kobiet przed zabiegiem mikropigmentacji nie trzeba golić włosów. Pigmentacji poddaję się jedynie miejsca przerzedzone i można to zrobić na włosach o każdej długości. Brak konieczności golenia włosów wynika ze specyfiki kobiecego łysienia, które postępuje równomiernie na całej głowie (z wyjątkiem łysienia plackowatego).

Zabieg mikropigmentacji włosów u kobiet warto wykonać wtedy, gdy na skutek choroby czy pogorszonej ogólnej kondycji organizmu włosy wypadają nadmiernie i skóra głowy staje się bardziej widoczna. Czasami może się zdarzyć, że będzie to przejściowy etap, ale dzięki mikropigmentacji uda się zażegnać kryzys i ustrzec od krępujących pytań o kondycję włosów.

Mikropigmentacja u kobiet – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem mikropigmentacji należy przejść wstępną konsultację, która wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Podczas konsultacji specjalista mikropigmentacji ocenia kondycję skóry, sprawdza stan włosów i dobiera wspólnie z klientką metodę wykonania zabiegu oraz najlepszy pigment dostosowany do koloru naturalnych włosów. 

Podczas wstępnej konsultacji można dopytać o wszelkie szczegóły związane z pigmentacją i wyrazić swoje oczekiwania.

Zabieg jest wykonywany w pozycji leżącej. Specjalista przy pomocy cienkiej igły wprowadza pigment punktowo pod skórę. Drobne punkty do złudzenia przypominają włosy i dają wrażenie gęstości fryzury. Dzięki zagęszczaniu włosów mikropigmentacją fryzura wydaje się mieć większą objętość, a skóra przestaje być widoczna. Mikropigmentacja u kobiet nie wiąże się z żadną rekonwalescencją ani specjalnym wcześniejszym przygotowaniem. Zabieg jest bezpieczny, aczkolwiek dość czasochłonny. W każdym przypadku czas poświęcony na wykonanie zabiegu jest uzależniony od wyjściowej kondycji skóry. W mniej problematycznych przypadkach wystarczy jeden zabieg, a kiedy przerzedzenia są poważniejsze, trzeba wykonać serię zabiegów. Mikropigmentacja nie jest bolesna – drobne nakłucia są odczuwalne, ale przez większość klientek są oceniane jako mało bolesne. Zabieg gwarantuje efekty na czas 2-6 lat. Mikropigmentację trzeba ponawiać, by zachować efekt świeżości.

Mikropigmentacja skóry głowy u kobiet – podsumowanie

Mikropigmentację skóry głowy można z powodzeniem zastosować u kobiet w każdym wieku i nie ma potrzeby golenia włosów przed zabiegiem. Mikropigmentacja sprawdzi się świetnie w przypadku przerzedzenia włosów spowodowanego sezonowym wypadaniem lub chorobami skóry głowy, ale też w przypadku postępującego procesem łysienia androgenowego.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry