Mikropigmentacja – czy warto skorzystać z tego rozwiązania?

Jeśli leki i kosmetyki na łysienie nie przynoszą rezultatów, a przeszczep nie wchodzi w grę, z pomocą przychodzi mikropigmentacja. Czy warto wykonać ten zabieg i czego można po nim oczekiwać?

Zabiegi mikropigmentacji skóry zyskują coraz większą popularność. Z tej metody korzystają nie tylko mężczyźni, ale też kobiety i w obu grupach notuje się doskonałe efekty. 

Mikropigmentacja – czy warto decydować się na zabieg?

Osoby borykające się z przerzedzeniem włosów często biją się z myślami: zrobić mikropigmentację, czy nie? Nie ulega wątpliwości, że brak włosów lub wszelkie ich ubytki trzeba traktować poważnie. Problemu nigdy nie zrozumie do końca ten, kto ma piękne włosy, ale dla osoby, która je traci, może być to coś na swój sposób trudnego. Włosy dodają pewności siebie – świadczą o młodości, wigorze i atrakcyjności. Jeśli fryzura zaczyna wyglądać coraz gorzej, to odbija się to na naszym samopoczuciu.

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy może być nie tylko sposobem na poprawę wyglądu, ale też poczucia własnej wartości. Wiele daje sama świadomość tego, że wyglądamy dobrze. Kiedy dobrze się ubieramy i dbamy o siebie, czujemy się automatycznie lepiej, nasze otoczenie to zauważa, zbieramy komplementy i… czujemy się jeszcze lepiej. Niestety działa to też w drugą stronę – gorszy wygląd może skutkować niemiłymi komentarzami, a to dodatkowo psuje nam humor. Mikropigmentacja może wiele zmienić w życiu, a duże zmiany często zaczynają się od małych kroków. Warto przyjrzeć się tej metodzie dokładniej – nie ryzykujesz nic, a zyskać możesz naprawdę dużo.

Zalety mikropigmentacji skóry

Bez wątpienia najszybszą i najefektywniejszą metodą maskowania ubytków na skórze jest właśnie mikropigmentacja włosów. Czy warto ją wykonać? Zalety zabiegu mówią same za siebie. 

1. Mikropigmentacja jest tańsza niż przeszczep włosów

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy jest kilkukrotnie tańszy niż przeszczep włosów i dostępny dla szerszego grona zainteresowanych.

2. Praktycznie nie boli

Doznania bólowe podczas zabiegu praktycznie nie występują, a jeśli już, są nieznaczne.

3. Maskuje efekty różnych problemów

Dzięki mikropigmentacji skóry można się uporać z ubytkami włosów związanymi z urazami i bliznami, łysieniem plackowatym, androgenowym i telogenowym.

4. Nie wymaga rekonwalescencji

Po zabiegu mikropigmentacji od razu można wrócić do normalnej aktywności fizycznej, a zaczerwienienie skóry mija w ciągu kilku godzin.

5. Szybka i bezpieczna

Mikropigmentacja jest bezpieczną metodą dostępną dla większości osób (z wyjątkiem tych z przeciwwskazaniami), a ponadto daje natychmiastowy efekt.

6. Po mikropigmentacji można wykonać przeszczep włosów

Przejście zabiegu mikropigmentacji włosów nie jest przeciwwskazaniem do późniejszego wykonania przeszczepu włosów.

7. Zabieg nie szkodzi włosom

Mikropigmentacja nie wpływa w negatywny sposób na rosnące włosy – jest dla nich obojętna.

8. Satysfakcjonujące efekty

Po mikropigmentacji można się poczuć lepiej we własnej skórze i zyskać większą pewność siebie.

Mikropigmentacja jest zabiegiem całkowicie odwracalnym, sprawdzonym i polecanym przez klientów w różnym wieku. Żadna inna metoda nie daje szybko tak spektakularnych efektów, jak mikropigmentacja. Czy warto ją wykonać? Sprawdź opinie naszych Klientów.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry