Jak zagęścić włosy? Poznaj skuteczne sposoby

Rzadkie włosy mogą być ogromnym kompleksem. Widoczne przerzedzenia odbierają pewność siebie. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod pozwalających zahamować łysienie i zamaskować jego skutki. Sprawdź, jak zagęścić włosy u mężczyzn metodami farmakologicznymi i kosmetycznymi.

Jak zagęścić włosy u mężczyzn?

Gęstość włosów w znaczący sposób wpływa na ogólny wygląd fryzury. Jeśli włosy są gęste, to jest to jasną oznaką zdrowia i urody. Jeżeli między włosami zaczyna pojawiać się coraz więcej przerzedzeń, wyglądamy coraz gorzej. Jak zagęścić włosy na czubku głowy, na zakolach lub w tylnej części? Metod jest kilka.

Leczenie miejscowe minoksydylem

Minoksydyl na łysienie stosuje się miejscowo. Stymuluje on wzrost włosów i zwiększa przeżywalność komórek w warstwie brodawkowatej skóry. Ten związek można stosować w przypadku łysienia androgenowego, plackowatego i telogenowego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Preparaty z minoksydylem są dostępne bez recepty, a stężenie tej substancji w konkretnych środkach wynosi zwykle od 2% do 5%. Minoksydyl można znaleźć w preparatach takich jak Loxon 2%, DX2LEK czy Alocutan.

Leczenie ogólne finasterydem 

Finasteryd jest lekiem stosowanym doustnie, którego zadaniem jest zredukowanie konwersji testosteronu w dihydrotestosteron, hormon uszkadzający mieszki włosowe. Dzięki zastosowaniu finasterydu łysienie androgenowe można znacznie spowolnić lub nawet zahamować, ale związek ten jest przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Skuteczność produktu wynosi ok. 80%, więc jest bardzo wysoka, ale niestety łysienie postępuje po odstawieniu leku.

Mikropigmentacja skóry głowy

Zabieg mikropigmentacji nie hamuje wypadania włosów i nie przeciwdziała miniaturyzacji mieszków włosowych, a jedynie maskuje efekty łysienia. Mikropigmentacja przypomina tatuaż, po zabiegu na skórze głowy widać tysiące małych punkcików imitujących bardzo krótko przycięte włoski. Mimo że skóra głowy pozostaje łysa, to obecność tych drobnych punktów znacząco poprawia estetykę i samopoczucie.

Jak zagęścić włosy? Domowe sposoby – czy są skuteczne? 

Problem braku objętości fryzury dotyczy wielu z nas. Co poradzić na rzadkie włosy? Jak zagęścić fryzurę w zaciszu własnego domu? Oprócz wyżej wymienionych metod osoby łysiejące mogą skorzystać też z domowych sposobów na zagęszczenie ubytków i zamaskowanie rzadkich włosów. Jak zagęścić włosy? Domowe sposoby to stosowanie tzw. włosów w sprayu i systemów.

Mikrowłókna są specjalnymi włóknami w sprayu przeznaczonymi specjalnie do zagęszczania włosów i kamuflowania przerzedzeń. Mikrowłókna są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych i sprzedawane najczęściej ze specjalnym aplikatorem ułatwiającym nakładanie. Mikrowłókna statycznie przylegają do włosów i skóry, dając efekt gęstych i puszystych włosów.

Systemy włosów przygotowane indywidualnie pod konkretnego klienta zapewniają wyjątkowo naturalny i atrakcyjny wygląd. System włosów jest perfekcyjnie dobrany do długości, koloru, grubości i skrętu naturalnych włosów, dzięki czemu maskuje wszelkie ubytki i przerzedzenia. Niestety jest to rozwiązanie kosztowne i nie zawsze wygodne.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry