Jak ukryć zakola?

Zakola to charakterystyczne braki włosów w części czołowej głowy w okolicach skroni, które pojawiają się na skutek przerzedzenia lub całkowitej utraty włosów. Męskie łysienie hormonalne praktycznie zawsze zaczyna się od tego właśnie obszaru. Sprawdź, jak ukryć zakola i poczuć się lepiej.

Zakola – jak się pozbyć łysych skroni?

Nieestetyczne zakola to pierwszy krok do pełnoskalowego łysienia głowy, które w 2/3 przypadków jest rodzinne. Jeśli ojciec i/lub dziadek miał problem z łysieniem, to męscy potomkowie z dużym prawdopodobieństwem będą się borykać z tą samą przypadłością. Jak usunąć zakola, które szpecą nie tylko panów w dojrzałym wieku, ale coraz częściej nawet nastolatków? Metod jest kilka, a dobór zależy od stopnia zaawansowania problemu.

1. Sprytna fryzura maskująca zakola

Zakola można spróbować ukryć fryzurą, ale tylko wtedy, kiedy są niewielkie. W początkowym etapie łysienia możesz zapuścić włosy w górnej części głowy i próbować zaczesywać je na boki lub krótko obciąć boki głowy i pozostawić wystylizowanego ala irokeza, który odciągnie uwagę od zakoli. Jeszcze jednym sposobem jest maksymalne skrócenie włosów w taki sposób, by zakola nie były widoczne, a powiedzmy sobie szczerze – są to metody doraźne i skuteczne tylko do pewnego momentu.

2. Spray na zakola

Zastanawiasz się, jak zatuszować zakola w szybki i prosty sposób? Mężczyźni borykający się z zakolami mogą spróbować sprayu z mikrowłóknami do koloryzowania i maskowania przerzedzonych włosów. Mikrowłókna w sprayu pozwalają w szybkim tempie zagęścić fryzurę. Spray daje potrójny efekt: wzmacnia i utrwala, a jednocześnie optycznie zagęszcza włosy i zapewnia większą objętość. Kosmetyk jest dostępny w kilku różnych kolorach, zwykle brązowym, ciemno brązowym i czarnym, w zależności od producenta. Dzięki właściwościom zagęszczającym, po użyciu sprayu fryzura jest natychmiastowo pełniejsza.

3. Mikropigmentacja głowy maskująca zakola

Jeśli zastanawiasz się, jak zlikwidować zakola bez użycia kosmetyków czy trików fryzjerskich, to najlepszą odpowiedzią będzie mikropigmentacja skóry głowy. Dzięki tej metodzie można odtworzyć efekt krótko obciętych włosów i uzyskać bardzo naturalny wygląd. Mikropigmentacja skóry głowy jest metodą bezpieczną i mało inwazyjną – polega ona na wprowadzeniu płytko pod skórę barwnika, którego drobne punkciki będą imitowały krótko obcięte włosy (jest to metoda podobna do tej, której używa się podczas robienia tatuażu). Efekty mikropigmentacji utrzymują się nawet do kilku lat, a zabieg jest zdecydowanie tańszy niż przeszczep włosów i skuteczniejszy niż inne metody.

4. Zagęszczanie włosów kosmetykami

Co na zakola u mężczyzn, jeśli problem jest dopiero w początkowej fazie? Na pewno warto wypróbować kosmetyki oraz zabiegi kosmetyczne oferowane w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej. Doskonałe efekty daje zastosowanie osocza bogatopłytkowego oraz mezoterapia igłowa skóry głowy. Wiele gabinetów urody poleca też zabiegi z wykorzystaniem światła lasera, ale żeby przyniosły one spodziewane efekty, trzeba je stosować w seriach i w odpowiednich odstępach czasowych, np. co tydzień lub dwa.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry