Jak ukryć blizny na głowie?

Nawet niegroźny z pozoru wypadek może skutkować powstaniem trwałej i trudnej do zamaskowania blizny. Najbardziej widoczne są ślady urazów w obrębie owłosionych części ciała, głównie głowy. Zobacz, jak ukryć blizny na twarzy.

Blizny są trwałymi pamiątkami po urazach, operacjach, oparzeniach lub trądziku. W miejscu blizny na twarzy lub głowie brakuje włosów i ten obszar mocno rzuca się w oczy. Największe blizny pozostają zazwyczaj po ranach szarpanych i oparzeniach, najmniejsze po rozcięciach. Jak ukryć blizny na twarzy i cieszyć się pełnym zarostem?

Jak ukryć blizny na głowie i twarzy mikropigmentacją skóry?

Zamaskowanie blizn na ciele w niektórych przypadkach jest bardzo proste, a w innych bywa niezwykłym wyzwaniem, któremu nie jesteśmy w stanie sprostać we własnym zakresie. Blizny na nieowłosionej skórze można dosyć łatwo zamaskować makijażem – wystarczy trochę podkładu i pudru, ale zagłębienia lub wzniesienia na owłosionej skórze twarzy czy głowy jest już znacznie trudniej zakamuflować.

Jak ukryć blizny na twarzy w obrębie zarostu? Doskonałe efekty przynosi mikropigmentacja skóry polegająca na wprowadzaniu w skórę maleńkich punkcików barwnika dostosowanego kolorem do koloru naturalnych włosów. Barwnik imituje włoski wyrastające ze skóry i maskuje bliznę, przez co jest ona praktycznie niezauważalna dla ludzkiego oka. Dzięki mikropigmentacji skóry można skutecznie zamaskować zarówno blizny wgłębne, jak i przerostowe, powstałe na skutek wypadków komunikacyjnych, urazów skóry czy nawet golenia.

Maskowanie blizny na głowie lub zaroście – domowe metody

Usunięcie blizny na głowie metodą chirurgiczną czy z wykorzystaniem współczesnej kosmetologii jest co prawda możliwe, ale stosunkowo niewiele osób się na to decyduje. Po pierwsze procedura jest dość skomplikowana, a seria zabiegów kosztowna i nakłady te są często niewspółmierne do efektu, jaki udaje się uzyskać. Zdecydowanie częściej stosowaną metodą jest zwyczajne zamaskowanie blizny na głowie poprzez użycie cienia do powiek, produktu do stylizacji brwi lub specjalnego sprayu zagęszczającego włosy. Ten ostatni kosmetyk jest szczególnie godny uwagi, dlatego że jest przeznaczony specjalnie do maskowania rzadkich włosów i dobrze radzi sobie z fragmentami skóry pozbawionymi włosów. Należy jednak pamiętać, że produkt trzeba nakładać każdego dnia.

Przeszczep włosów w miejscu blizny

Włosy na bliźnie nigdy naturalnie nie odrastają, dlatego że jest to tkanka pozbawiona mieszków włosowych, co nie oznacza, że nie da się przywrócić włosów w tym obszarze. Metodą jest przeszczep włosów, ale jego celem nie jest usunięcie blizny na głowie, a tylko jej ukrycie. Przeszczep jest możliwy zarówno w przypadku blizn pourazowych, jak i łysienia bliznowaciejącego, które polega na zastąpieniu mieszków włosowych tkanką włóknistą. Samo usuwanie blizny na twarzy jest natomiast możliwe przy użyciu światła laserowego, które powoduje mikrouszkodzenia skóry, a po 5-6 zabiegach w odstępie 1-2 miesięcy,  obszar poddany działaniu lasera zaczyna się regenerować.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry