Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji?

Przygotowania do zabiegu mikropigmentacji nie są ani trudne, ani długotrwałe, ale warto wiedzieć, co należy zrobić wcześniej, a czego należy się wystrzegać. Sprawdź, jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji skóry.

Jak znaleźć dobrą klinikę mikropigmentacji? Na co warto zwrócić uwagę?

Zanim poddasz się zabiegowi mikropigmentacji, musisz mieć pewność, że wybrana klinika zapewni Ci odpowiedni standard i bezpieczeństwo. W wyborze nie należy się absolutnie kierować ceną zabiegu. Zrozumiałe jest, że dzisiaj każdy z nas chce oszczędzać, ale nie na wyglądzie i zdrowiu. Nie daj się jednak skusić ofertami bardzo tanich zabiegów mikropigmentacji, bo może być to pozorna oszczędność, która w konsekwencji przysporzy Ci dodatkowych kosztów koniecznych do wydania na korektę, laserowe usuwanie barwnika i kolejny zabieg. 

Sprawdzaj opinie w internecie, zanim umówisz się na zabieg. Zapoznaj się z treściami zamieszczonymi na stronie kliniki, obejrzyj zdjęcia przed i po, poczytaj, co do powiedzenia o zabiegu mają inni klienci i umów się na wstępną konsultację.

Pod żadnym pozorem nie decyduj się na wykonanie mikropigmentacji w salonie kosmetycznym lub w studio tatuażu, bo to nie są miejsca przygotowane do wykonywania tego typu zabiegów. Nie można wykonywać mikropigmentacji takimi samymi narzędziami/technikami jak tatuażu czy makijażu permanentnego.

Golenie włosów przed zabiegiem – czy jest konieczne?

Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji, żeby wszystko przebiegło pomyślnie? W zasadzie nie musisz czynić żadnych przygotowań, przed zabiegiem mikropigmentacji po prostu dokładnie ogól głowę i warto to zrobić co najmniej 24 godziny wcześniej, by w momencie wykonywania zabiegu włosy nie były dłuższe niż 1 mm. Golenie skóry ułatwia specjaliście pracę, dlatego że może on wtedy skuteczniej dobrać pigment do naturalnego koloru włosów. Odrost o długości około 3 mm ma zdecydowanie inny kolor niż włosy ścięte na długość 0,5-1 mm. Bez względu na to, czy włosy są ciemne czy jasne, tak krótko obcięte w środku mają kolor szarości, a nie blondu, czarnego czy rudego. Ogolenie włosów pozwoli wyeliminować problem źle dobranego koloru.

Środki przeciwbólowe przed zabiegiem – czy to dobry pomysł? 

Nie zaleca się przyjmowania przed zabiegiem tabletek przeciwbólowych, dlatego, że rozrzedzają one krew i podczas nakłuwania naskórka może wystąpić krwawienie, co w normalnej sytuacji (w przypadku użycia igły o średnicy 0,25 mm i głębokości nakłucia 0,7 mm) nie powinno mieć miejsca. Dolegliwości bólowe podczas zabiegu mikropigmentacji są na tyle niewielkie, że nie trzeba ich tłumić środkami przeciwbólowymi.

Jeśli nie masz pewności, jak postępować przed zabiegiem mikropigmentacji, zapytaj o to specjalistę, który wykona tatuaż włosów. O wszystkie szczegóły możesz zapytać podczas wstępnej konsultacji. Na zabieg przyjdź po prostu zrelaksowany – za kilka godzin Twoja fryzura będzie wyglądała lepiej, więc warto nabrać pozytywnego nastawienia.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry