Ile kosztuje mikropigmentacja włosów? Co wpływa na cenę zabiegu?

Mikropigmentacja skóry głowy staje się w Polsce coraz popularniejszym zabiegiem, a powodów jest kilka. Po pierwsze jest bezpieczniejsza i prostsza niż przeszczep włosów, po drugie kosztuje mniej niż inwazyjny zabieg, a przy tym nic nie daje tak szybkiego efektu estetycznego, jak mikropigmentacja skóry głowy. 

Ile kosztuje mikropigmentacja skóry głowy?

Koszt zabiegu mikropigmentacji skóry głowy nie jest taki sam w każdym przypadku. Cena zależy od wielu czynników, m.in. od miasta, w jakim wykonamy zabieg, od ogólnej sytuacji ekonomicznej i cen na rynku, od kraju i przede wszystkim też od renomy kliniki zajmującej się mikropigmentacją. Rynek obfituje zarówno w bardzo „korzystne” oferty, którym daleko do profesjonalnych i bezpiecznych, jak i wyjątkowo drogie, które może i dają spodziewane efekty, ale na pewno mocno obciążają portfele.

W Polsce rozpiętość cenowa zabiegów jest dosyć duża. Na profesjonalny zabieg mikropigmentacji zakoli czy szczytu głowy trzeba wydać między 3000 zł a 4500 zł, natomiast za granicą kosztuje to jakieś 2-3 tysiące euro.  Cena zabiegu jest zależna od jakości gwarantowanej przez klinikę, od sprzętu, pigmentów i wykorzystywanych narzędzi oraz doświadczenia i umiejętności specjalisty. Za profesjonalny zabieg trzeba będzie zapłacić więcej, ale też dostajemy wtedy gwarancję rezultatu.

W przypadku wątpliwej jakości ofert, a co gorsza zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki czy tatuatorów, rezultaty nie tylko mogą być wątpliwe, ale z reguły są tragiczne. Ostateczna cena jest zawsze wynikiem liczby potrzebnych zabiegów. W jednym przypadku wystarczające będą 2, natomiast przy rozległej łysinie trzeba wykonać 3-4 zabiegi, co ostatecznie zwiększa koszt całej procedury.

Na co warto zwrócić uwagę, jeśli zdecydujesz się na zabieg mikropigmentacji?

Zanim zdecydujesz się na wykonanie zabiegu mikropigmentacji w konkretnej klinice dowiedz się, jakie standardy gwarantuje to miejsce. Warto sprawdzić dokładnie cennik zabiegów, jeśli jest podany na stronie lub skontaktować się z kliniką i poznać orientacyjne ceny. Tak naprawdę nigdy bez bezpośredniej oceny kondycji skóry nikt nie będzie Ci w stanie powiedzieć, ile zapłacisz za zabieg, bo byłoby to po prostu wróżenie z fusów, ale możesz poznać przykładowe ceny. Ostatecznie koszt zabiegu będzie określony po ocenie stanu skóry, ustaleniu liczby potrzebnych zabiegów i czasu, jaki trzeba będzie poświęcić na osiągnięcie oczekiwanego efektu.

Zanim zdecydujesz się na mikropigmentację skóry głowy, sprawdź opinie o wybranej klinice. Możesz ich szukać zarówno na stronach www wybranych specjalistów, jak i w zakładce Opinie w wizytówkach Google.

Mikropigmentacja a cena – podsumowanie

Cena zabiegu mikropigmentacji nigdy nie jest taka sama w przypadku każdego pacjenta. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje mikropigmentacja skóry głowy, dlatego że wycena jest ustalana zawsze indywidualnie i w odniesieniu do konkretnego przypadku. Trzeba się jednak liczyć z kosztem rzędu kilku tysięcy złotych.

Pozostałe artykuły o mikropigmentacji skóry